PhotoVoice

Řekni to fotkou

Chceme Vám dát možnost sdílet vaše zkušenosti a zapojit se do výzkumu zaměřeného na aktuální životní situaci rodin a jednotlivců, které uprchli z Ukrajiny před válkou. Jak? Je to úplně jednoduché. Zkuste vyfotit fotku, která vystihuje váš běžný den a popište nám, co na fotce vidíme. Fotku potom nahrajte na níže uvedený odkaz. Jenom pozor na fotky nesmí zachycovat tváře osob či jiné "znaky", dle kterých by bylo možné osobu rozpoznat.

Děkujeme,
Váš výzkumný tým

Pravidla/prohlášení

• Vkládání/zveřejňování/sdílení fotografií je zcela dobrovolné
  • Nahrané fotografie projdou před zveřejněním schvalovacím procesem administrátorkou webu https://rekniavyfot.osu.cz, přičemž kritéria pro zveřejnění fotografií jsou: a) fotografie nesmí zachycovat tváře osob či jiné výrazné "znaky", dle kterých by bylo možné osobu jednoznačně rozpoznat; b) fotografie nesmí obsahovat urážlivý, hanlivý či nelegální obsah; c) fotografie musí být původním autorským dílem odesílatele
  • K fotografiím je vhodné přidat popisný komentář, který opět bude podléhat schvalovacímu procesu dle těchto kritérií: a) komentář nesmí obsahovat osobní údaje osob; b) komentář nesmí obsahovat urážlivý, hanlivý či nelegální obsah, avšak může být také kritického či negativního charakteru
  • Schválené fotografie budou zveřejněny na webových stránkách https://rekniavyfot.osu.cz v sekci "PhotoVoice", a to do 21.12.2024. V případě, že již nebude souhlasit se zveřejněním Vaší fotografie, kontaktujte prosím administrátorku na adrese: veronikamia.racko@osu.cz a Vaše fotografie bude/budou smazány.
  • Veškeré zaslané materiály (tedy zejména fotografie a komentáře), které nebudou splňovat pravidla tohoto projektu (například fotografie, či komentáře, které obsahují údaje, dle kterých lze jednoduše rozpoznat totožnost lidí na dané fotografii), budou neprodleně smazány a nebude s nimi dále pracováno.
  • Vybrané fotografie (v max počtu 10 fotografií) budou velkoformátově vytištěny a vystavěny na veřejné vernisáži v prostorách Ostravské univerzity v období měsíců listopad a prosinec 2023. Pozvánka na vernisáž bude uveřejněna na těchto stránkách.

Fotografie 1

Popis fotografie 1

Fotografie 2

Popis fotografie 2

Fotografie 3

Popis fotografie 3

Fotografie 4

Popis fotografie 4

Fotografie 5

Popis fotografie 5

Podmínky

Nahráním a odesláním fotografií vyslovujete souhlas s výše uvedenými účely a pravidly výzkumu.

Podrobné informace o zpracování a ochraně osobních údajů poskytuje Ostravská univerzita na svých webových stránkách umístěných na adrese: https://www.osu.cz/gdpr/.