Online dotazník

Cílem našeho projektu je zmapovat životní situaci rodin a jednotlivců, kteří odešli z Ukrajiny kvůli válečnému konfliktu. Rádi bychom Vás proto poprosili o vyplnění níže uvedeného dotazníku. Dotazník je zcela anonymní (nikdo se nedozví, co jste odpovídali zrovna Vy) a jeho vyplnění Vám zabere opravdu jen pár minut. Jeho vyplnění je, samozřejmě, zcela dobrovolné. Souhrnné výsledky dotazníkového šetření (za všechny odpovídající) budou zpracovány do odborných článků a závěrečné výzkumné zprávy, které budou nést konkrétní doporučení k nastavení pomoci lidem uprchlým z Ukrajiny před válkou v České republice.

Váš hlas je pro nás moc důležitý!

Výzkumný tým Fakulty sociálních studií

V případě dotazů se můžete obrátit na vedoucí výzkumného týmu Dr. Racko: VeronikaMia.Racko@osu.cz

Výzkum je financován z projektu SGS10/FSS/10 s názvem „Životní situace rodin uprchlíků z Ukrajiny“

Podrobné informace o zpracování a ochraně osobních údajů poskytuje Ostravská univerzita na svých webových stránkách umístěných na adrese: https://www.osu.cz/gdpr/

Dotazník SGS - životní situace uprchlíků z Ukrajiny

1. Pohlaví

2. Věk

3. Místo současného bydliště v ČR (město)

4. Místo bydliště na Ukrajině před příchodem do Česka podle čtyř ukrajinských makroregionů

5. Rodinný stav

6. Datum příjezdu do Česka

7. Počet členů domácnosti nacházejících se v ČR

8. Z toho mladších 18 let

9. Složení domácnosti (prosím, vypište vše, např.: manžel/manželka; rodiče; děti; jiní příbuzní)

10. Máte někoho na Ukrajině?

11. Znalost českého jazyka

12. Místo aktuálního bydliště

13. Podařilo se Vám v ČR najít zaměstnání odpovídající (kvalifikačně) jaké jste měl/a na Ukrajině?

14. Jak trávíte volný čas? Jste s tímto spokojeni, nebo byste chtěl/a něco jinak (např. více možností/příležitostí)?

15. Jak hodnotíte Vaše přijetí do ČR ze strany obyvatel ČR, s nimiž běžně přicházíte do styku (běžní občané apod.)?

16. Proč? Prosím, popište konkrétně

17. Jste v kontaktu se svými blízkými na Ukrajině? Jak často. Prosím, popište konkrétně

18. Každý je občas osamělý, jestli se také někdy cítíte osamělý/a popište v jakých situacích?

19. Vždy je tady někdo, s kým mohu hovořit o svých každodenních problémech

20. Postrádám mít opravdu blízkého přítele

21. Zažívám celkový pocit prázdnoty

22. Mám spoustu lidí, o které se mohu opřít, když mám problémy

23. Chybí mi potěšení ze společnosti ostatních

24. Svůj okruh přátel a známých považuji za příliš omezený

25. Existuje mnoho lidí, kterým můžu plně důvěřovat

26. Mám dostatek lidí, k nimž cítím blízkost

27. Chybí mi mít kolem sebe lidi

28. Často se cítím odmítnutý/á

29. Můžu zavolat svým přátelům kdykoli je potřebuji

30. S čím byste potřebovali pomoct, abyste se necítili sami?

31. Co Vám pomáhá se vypořádat s osamělostí?

32. Co byste doporučil/a sociálním službám / dobrovolníkům, co by pomohlo, abyste se necítil/a osamělý/á?

33. Závěrečná otázka – co by Vám pomohlo zlepšit Vaši současnou situaci? Co by se mělo stát, aby byly Vaše životní potřeby naplněny?